Pomáháme

Cítíme odpovědnost vůči veřejnosti, našemu městu a kraji

Jsme vděční za to, že jsme úspěšnou firmou a že i náš výrobní program pomáhá životnímu prostředí, firmám, lidem. Lidé nám umožnili být prosperující firmou a lidem jsme za to zavázáni.  Část našich prostředků proto vracíme zpět společnosti tím, že pomáháme ostatním.  Jsme česká firma z Jihočeského kraje, a proto pomáháme právě zde, v Malšicích, v Táboře, v Jihočeském kraji.

Pomáháme:

  • dětem, protože jsou naše budoucnost
  • slabším a potřebným, kteří se ne vlastní vinou dostali do obtížné situace a nemohou si pomoci sami
  • institucím, které pomáhají dětem a lidem se zdravotním postižením nebo sociálními problémy
  • organizacím, které pomáhají ostatním
  • rozvoji sportu v regionu pro děti do 15 let
  • lidem v Malšicích, kde sídlí naše firma
  • jednotlivcům i skupinám, kteří rozdávají radost a obohacují druhé
  • začínajícím, kteří to mají těžší

Sponzorujeme Montessori školku Pampeliška

 V září 2015 byla otevřena Montessori školka Pampeliška v Táboře. Velmi nás nadchl tento systém vzdělávání.  Na trhu práce jsou nyní ceněni lidé, kteří umí něco, co neumí počítače. Znalosti se dají doplnit, ale vlastnosti lidí – zodpovědnost, kreativita, zdravá sebejistota, rozhodnost a hlavně přemýšlení nad problémem, se musí vychovat. Zde má Montessori pedagogika co nabídnout. Již delší dobu podporujeme vzdělávání dětí a sportovní činnosti dětí do 15 let, ale výchova začíná již v útlém věku, a proto naše podpora směřuje právě do školky.

 

 Charitativní organizace

Cheiron T, o. p. s. Tábor

je nestátní nezisková organizace, která byla založena na principech komunitní práce v roce 1997 a provozuje komunitní centrum pro děti a mládež ve věku 6 – 26 let. Dlouhodobě a systematicky pracuje s dětmi a mladými lidmi, kteří se nacházejí v obtížné životní a nepříznivé sociální situaci. Vybudovali zde bezpečné prostředí, kam děti s důvěrou přicházejí a řeší s pracovníky své problémy. Motivují velký počet dětí k pravidelnému doučování, nejmladší děti se zde učí základním sociálním a hygienickým návykům, individuální komunikaci i soužití v kolektivu, společenským pravidlům, což jim usnadňuje lepší začlenění do společnosti.

 

Centrum sanace rodin s dětmi – spolek, Tábor

Posláním spolku je poskytnout rodičům i dítěti pomoc a podporu k zachování rodiny jako celku. Jedná se o činnosti směřující k odvrácení možnosti odebrání dítěte mimo rodinu. Rodinu podporuje v její samostatnosti a funkčnosti. Snaží o zachování a podporu vztahů a vazeb mezi rodiči a dětmi v případě, že se dítě ze závažného důvodu do původní rodiny vrátit nemůže.

 

Středisko rané péče SPRP ČB o.s.

Společnost pro ranou péči je nestátní organizace, která poskytuje odborné služby rané péče, podporu a pomoc rodinám, ve kterých se narodilo dítě se zrakovým nebo i s kombinovaným postižením. 

 

DIAKONIE ČCE – středisko Rolnička

Středisko Rolnička, církevní právnická osoba, je typem neziskové organizace, která nabízí zejména sociální služby dětem a dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením ve věku od tří let z táborského regionu.

 

Základní škola a Mateřská škola a poskytovatele sociálních služeb, Kaňka o.p.s.

Přispěli jsme na pořízení sociálního automobilu

 

 

Rozvoj sportu dětí do 15 let

TJ Dražice

HOCKEY CLUB TÁBOR, o. s.

FK Tábor

Finanční prostředky se nejčastěji používají na zakoupení sportovního oblečení, dresů, teplákových souprav, zimních bund a čepic, aby děti měli stejné oblečení, popřípadě se z toho platí startovné na turnajích nebo jejich pořádání.

 

Příspěvky v oblasti kultury

Spolektiv, art folková skupina

Vznikl ze studentů Pedagogické fakulty v Českých Budějovicích. Skupina se zaměřuje na bohatě proaranžovaný folk, důraz se klade na kvalitní vlastní texty. V roce 1993 získala v Brně celostátní interpretační Portu. Poslední koncert byl v prosinci 1995. Od 5. 1. 2014 začali intenzivně zkoušet ve složení Jarda Hnízdil, Martin Jančura, Renata Švecová, Tonda Vidlák, Jirka Regásek. Zkoušky probíhají po celém jihočeském kraji. Přispíváme jim na cestovní výlohy a režie, aby mohli zkoušet a hrát a přinášet lidem radost, pohodu a dobrou hudbu.

 

Městys Malšice – kniha s názvem Malšice – mezi Lužnicí a Lužnicí

Přispěli jsme na vydání nové knihy o městysu Malšice od starokatolického kněze, populárního genealoga, spisovatele a dopisovatele Deníku Aloise Sassmanna. Publikace o 280 stránkách dostala název Malšice – mezi Lužnicí a Lužnicí a autor v ní přibližuje historii a současnost městyse Malšice a přilehlých vesniček jako Čenkov, Dobřejice, Lány, Maršov, Obora, Třebelice a Všechlapy. Populárně-naučný text je doplněný množstvím dobových fotografií. Knihu vydala vlastním nákladem radnice Malšice v počtu 2000 kusů.

 

Kniha Petra Mareše s názvem TÁBORSKO

Přispěli jsme na vydání druhého dílu knihy Petra Mareše TÁBORSKO. Publikace o 253 stranách ukazuje historické památky, nádhernou krajinu i současnost Táborska, jeho  přilehlých vesniček  a měst – Malšice, Sezimovo Ústí, Planá, Chýnov, Choustník, Brandlín, Červená Lhota, Soběslav, Veselí, Bechyně, Chotoviny, atd. Čtyřjazyčný text je doplněn množstvím nádherných fotografií.

Komentáře nejsou povoleny.